Aktuality

Den otevřených dveří dne 28. 3. 2015

Na dnešním Dni otevřených dveří se návštěvníci učili, jak přistoupit k člověku v bezvědomí, jak se provádí masáž srdce a co udělat při masivním krvácení nebo když se někdo dusí. Vyzkoušeli si i roli zachránců, a zhostili se jí víc než dobře. Pro všechny zúčastněné to bylo příjemně a užitečně strávené odpoledne.

Rády bychom touto cestou poděkovaly všem účastníkům za čas, který věnovali tak prospěšné činnosti, jako je záchrana lidského života. Děkujeme!

Přejeme všem klidné dny bez úrazu a nehod. A pokud se přeci jen vám nebo vašim blízkým něco přihodí, věříme, že také díky našim kurzům budete vědět, jak správně pomoci.

« z 15 »

První pomoc

Dne 5. 6. 2014 naši třídu navštívily zdravotní sestřičky z Klecan s programem zaměřeným na poskytnutí první pomoci. Hned od začátku této akce jsme se plně zapojili do všech činností. Naučili jsme se správně používat všechna čísla, která jsou potřebná pro přivolání pomoci, vyzkoušeli jsme si záchranu člověka, který se dusí, víme jak pomoci i miminku. Učili jsme se pomoci člověku, který nedýchá, je popálený, má zlomeninu. Dvě hodiny strávené se sestřičkami nám uběhly velmi rychle a my si odnášeli spoustu důležitých informací pro záchranu lidského života. Velmi děkujeme paní Kamile Dvořákové a paní Daniele Hnátové za čas, který nám věnovaly a těšíme se, že se s nimi opět setkáme v příštím roce.

Žáci I. B – ZŠ a MŠ Klecany

« z 6 »

 

První pomoc

5.2. 2015 se žáci čtvrtých ročníků v rámci prevence zúčastnili praktické ukázky první pomoci vedené sestřičkami pí. Dvořákovou a Hnátovou. Ve svých třídách se na chvíli z nich stali zachranáři a pod vedením sestřiček si zopakovali své zkušenosti s první pomocí, prohloubili  si dosavadní a prakticky vyzkoušeli na sobě a na figurínách. Při skutečné záchraně lidského života by určitě všichni uspěli. Velký dík patří sestřičkám, které hravě a vtipně všechny žáky zapojili do záchrany a ti to zvládli na jedničku. Všechny to moc bavilo.

ZŠ a MŠ Klecany

« z 9 »